Za vreme ili nakon menstruacije, dešavalo mi se da sam imala jake glavobolje. Probudim se sa glavoboljom i u toku dana sve je jače i jače, da imam osećaj da će nešto pući i da ću umreti. Popijem lek i odmah povraćam, ne mogu ni da jedem ni da pijem, prisutan je jak bol i u vratnom delu, kao da je ukočen i cela glava me jako boli. To je počelo da mi se dešava pre otprilike godinu i po dana, tada sam počela da radim noćne smene, otprilike svaku četvrtu-petu noć ja ne spavam. Nije učestalo, ali desilo mi se par puta, a ovako me u toku ciklusa uvek boli glava, ali ne tog inteziteta. Pre dva meseca sam imala jaku glavobolju, a prošli mesec mi je menstruacija kasnila 6 dana što se meni nikada nije dešavalo. Pre dve godine imala sam abortus i nakon toga nisam išla na preglede, sem na taj kontrolni nakon svega toga i bilo je sve u redu. Još da napomenem da radim sa citostaticima.
    Molim Vas recite šta to može da bude i šta od nalaza da uradim?
    Unapred zahvalna...

    Odgovoreno: 29. 10. 2008.
    • Konsultujte za početak neurologa i oftalmologa. Sa ginekološke strane vreme je za redovnu kontrolu: kolposkopija, PA, pregled i UZ. Uradite nivo hormona Prolaktina. Kada sve to uradite probajte sa oralnom kontracepcijom Yasmin najmanje 3 meseca - a ako Vam prija u dogovoru sa Vašim ginekologom slobodno nastavite. Migrenozne tegobe se zbog preraspodele tečnosti u celom organizmu za vreme menstruacije mogu pogoršati - što će oralna kontracepcija eliminisati.