Poštovani,
    pre neki dan sam bila na ginekološkom pregledu i ustanovljeno je da imam kondilome. Doktorka kaže da ih je dosta, mada to meni ne znači puno. PA test je u redu - II grupa, sekret III grupa. Doktorka mi je prepisala Hiperol vagitorije na bazi kantariona koje trenutno stavljam. Ono sto me interesuje je šta preporučujete kao najbolju metodu (laser, EKT, krio, radio talasi) za uklanjanje kondiloma (koji se nisu proširili na grlić materice još uvek)? Interesuje me takođe koja je metoda za uklanjanje najbezbolnija? I takođe da li je bolje kondilome uklanjati u državnim GAKlinikama (imam uput za Narodni front) ili u privatnim klinikama? Mnogo se dvoumim, a čitajući razne forume još sam se dodatno uplašila. Doktorka je za to da se ukljanjanje kondiloma radi privatno iz razloga što Narodni front koristi opštu anesteziju kojoj se ona protivi ako baš nije neophodna, te me interesuje Vaše mišljenje i o tome. Nadam se da Vas nisam pretrpala pitanjima.
    Unapred hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 29. 10. 2008.
    • Ako su kondilomi masivni i zauzimaju veliku površinu - onda ih je bolje srediti u kratkotrajnoj intravenskoj analgeziji (to nije anestezija i to se primenjuje u privatnim ambulantama - spavate i obezboljeni ste). Ako ih nema mnogo i ako nisu u vagini onda može i u lokalnoj anesteziji} dakle sve zavisi od procene ginekologa. Poznate su mi sve metode, i moj savet je laser vaporizacija - najuspešnija, vrlo efikasna metoda sa najbržim oporavkom (oporavak posle svih ostalih metoda je dug i težak - iz iskustva mojih pacijentkinja). Što se tiče izbora Klinike odnosno ordinacije - za Beograd Vam ništa ne mogu reći - raspitajte se - a ako imate poverenja u svog ginekologa poslušajte njen savet.