Poštovanje,
    u pitanju je policističan jajnik! Zanima me kakve komplikacije mogu da imam zbog takvog jajnika prilikom trudnoće i da li mogu bez problema da zatrudnim, kako nastaje policističan jajnik i da li se on može neutralisati?
    Hvala

    Odgovoreno: 29. 10. 2008.
    • Ako je jedan policističan - to ništa ne znači (samo opis slike koju je ginekolog video). Postoji sindrom policističnih jajnika koga karakterišu: hormonski poremećaj, policistični jajnici (oba), retke menstruacije (manje od 10 godišnje); gojaznost, insulinska rezistencija, pojačana dlakavost, izostanak ovulacije i posledični sterilitet. Ako je ovo u pitanju onda je potrebno lečenje i da bi se postigla trudnoća, ali prvo treba postaviti adekvatnu dijagnozu ovog sindroma: hormonski status od 2-4 dana ciklusa i folikulometrija za početak.