za ginekologa moja prijateljica vas pita za pomoc ona ima 53 godine u klimaksu je ima problema sa spavanjem hvata je nervoza vrucina bole je dojke misli da ce puknut pije tablete za pritisak povisen ,masnocu u krvi i za hormone ali nije joj bolje moli za savjet u ime njeno hvala puno

    Odgovoreno: 28. 10. 2008.
    • Ako je prestalo onda je lek izbora za nju Klimara (flaster); ako jos uvek krvari onda moze Klimen (tbl). Ako je iz nekog razloga kontraindikovano uzimanje hormonskih preparata moze probati sa biljnim (Cefaklimen ili preparati crvene deteline) ili lek Livial. Naravno potrebno je da se konsultuje sa svijim ginekologom pre upotrebe hormonske supstitucije (Kolposkopija, PA, biohemija krvi, pregled i UZ dojke).{ U tim godinama od lekova mozda je najbolji Livial}.