U mojoj porodici žene vrlo rano kreću sa menopauzom. Dijagnostikovan mi je hormonalni poremećaj, koji možda znači i uvod u menopauzu.
    Kako da to utvrdim i da li mogu nekom terapijom da to odložim, pošto još uvek nemam dece i imam 37 god? Koja je procedura? Kako da pomognem sebi? Kome da se obratim?

    Odgovoreno: 28. 10. 2008.
    • Obratite se ginekologu- potrebno je da se uradi hormonski status i UZ-cno proprati ciklus kako bi se ustanovilo da li ima stvaranja folikula. Jajnike mozete uslovno receno "smiriti i postedeti" oralnom kontracepcijom, ali o svemu ovome kao i o buducem materinstvu morate popricati sa svojim ginekologom (i pozuriti).