Imam 25 godina, imam bol u jednoj dojci, nisam rađala do sada, niti sam trudna. Ranije kad mi treba biti mjesecnica, par dana prije me bole obje dojke i nateknu i to se povuče kako mjesecnica prođe, a sada me boli samo lijeva dojka, bradavica ne samo tkivo oko (cijela dojka) pri dodiru ili vrlo blagom pritisku, pa sam se prepala, ne znam šta je u pitanju.
    Da li mi Vi možete pomoći nekom informacijom. Ne vidi se nikakvo crvenilo, niti išta slično, samo je malo natekla i boli. Pretpostavljam da je neka upala ili nešto, ali ne razumijem se, a bojim se, molim Vas da mi pomognete i kažete šta je to, jer sam se prepala.
    Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 28. 10. 2008.
    • Moguće je da ste nešto fizički radili i forsirali levu stranu tela i levu ruku što je dovelo do projekcije bola u l. dojci. Preslišajte se šta ste radili prethodnih dana (prali, dizali, vežbali....) - najviše liči na to. Popijte jedan diklofenak i ako prođe onda je upala mišića - a ako ne onda se obratite hirurgu - da Vas pregleda. Prethodno možete uraditi UZ dojke.