Molim Vas da mi kažete koje su posledice nelečenih šiljastih kondiloma? Da li postoji neka opasnost ako se ne uklone?

    Odgovoreno: 28. 10. 2008.
    • Oni nisu sastavni deo Vaših genitalija, te ne treba da budu tu. Mogu se rasejati i ispuniti i vaginu i spoljašnje genitalije kao i čmar. Grlić materice takođe može biti pogođen, a infekcija Humanim Papiloma Virusom je osnova za razvoj karcinoma grlića - zato je savet da ih ne "gajite" već eliminišete. Takođe možete ih preneti partneru.