Kako se leče zapaljenja jajnika kod devojaka koje nisu imale seksualne odnose - virgo intacta? Šta ih izaziva i zašto se javljaju?

    Odgovoreno: 28. 10. 2008.
    • Takve devojke nemaju upalu jajnika - vrlo retko. Ako je upala potvrđena labaratorijski (Le, Se,) i eventualno rektalnim pregledom - onda antibiotici širokog spektra, analgetici i mirovanje. Kao i sve upale infekciju izazivaju mikroorganizmi iz nižih partija gen. trakta.