Poštovani doktore,
    upravo sam uzela rezultate sa kolposkopije. Uredan je, papanikolau II, a sekret III. Ja bih rekla da je to dobar nalaz, ali kada sam išla na kolposkopiju doktorka mi je rekla da mi je pojačan sekret. Pitala me je da li je sredina ciklusa, ali nije bila. Zašto mi je pojačan sekret i kako to da rešim, s obzirom da od kada sam prvi put bila kod ginekologa, pa do danas uvek imam pojačan sekret? Nikada mi nisu rekli da je sve ok. Uvek je pojačan.
    Hvala Vam puno!

    Odgovoreno: 28. 10. 2008.
    • VS III grupa je znak bakterijske infekcije - vrlo čest, takoreći redovan nalaz u svakodnevnoj praksi (neki ga i ne leče). Ipak savet: uradite V+C bris, genitalne mikoplazme, hlamidiju i lečite po nalazu antibiograma. Drugi način je vag. širokog spektra (poliginax ili neopenotran).