Poštovani doktore,
    imam 34 godine 3 djece i željela bi da Vam postavim par pitanja koja me jako muče. Imam stalno pojačano bjelo pranje sa jako lošim mirisom. Prilikom spolnog odnosa imam osjećaj kao da imam nešto unutra i stalno me grebe, takođe često osjetim jak bol, kao da mi ima neka otvorena ranica unutra i kada to dodirne jako me zaboli. Često mi se stomak naduva, ali pretežno kada sjedim i dok legnem nakon par minuta bude mi bolje. Imam redovnu mjesečnicu svakih 25 do 27 dana. Zadnjih 6mj prvi i zadnji dan mjesečnice ide mi jako puno nešto kao boja čokolade. Da li je to dobro ili ukazuje na nešto. Zna me jako često žignut desni jajnik, ali obavezno kada trebam dobit jednom me jako žigne i nakon toga odmah dobijem. Imala sam kontrolu prije 15 dana, dobila sam neke tablete 4 komada koje sam pila danas dvije i nakon 48 sati opet dvije. Vadila sam kompletne nalaze urin, krv, papa test, bris, sve je u redu.
    Možete li mi Vi reći šta može da prouzrokuje sve te moje tegobe i šta dalje da radim?
    Unaprjed hvala

    Odgovoreno: 28. 10. 2008.
    • 1. Neprijatan miris - najčešće je posledica bakterijske vaginoze (bakterijska upala uzrokovana anaerobima). Th koju ste dobili bi trebalo da pomogne, a ako ne onda uzmite tbl Orvagyl od 400 mg i Vi i suprug 2x1 7 dana. Vi stavljajte vag. Orvagyl 10 dana. Za vreme terapije bez odnosa i alkohola. Pijte duže vreme tbl. Laktogin 2x1 (oralni probiotik za vaginalnu floru) 2. Bol "unutra" i "naduvavanje" stomaka - moguće je da imate spad prednjeg vaginalnog zida i mokraćne bešike - o tome pitajte ginekolga da li ima spada? 3. Promene u izgledu m. krvi ne treba da Vas brinu. 4. Bol u jajniku ako nema znakova upale (a nema ih ) ne treba da Vas brine.