Poštovani,
    vadila sam krv nakon prvog ekspertnog uzv i rezultati su fb Hcg mom 0,39,a PAPP-A mom 0,48, doktorka mi je rekla da su to vrlo niske vrednosti i predložila genetsku konsultaciju, a potom vađenje plodove vode.
    Da li su to zaista zabrinjavajući rezultati, svi rizici su 1:10000, naime ovo mi je prva trudnoća i do sada nikako ne uspevam da se opustim. Svaka analiza do sada prošla je sa dobro je, ali...ovo Vam je malo nisko ili malo visoko, pa me šalju na dodatne analize. Sve to utiče, tako da slabo i spavam. Do sada se pokazalo da je bilo nepotrebno raditi dodatne analize,  pa me zanima da li je ovo možda opravdano? Hvala

    Odgovoreno: 23. 10. 2008.
    • Vrednosti PAPP-a nisu dobre, odnosno ukazuju na mogućnost da plod ima Downov sindrom - te je indikovano uraditi amniocentezu između 16 i 18. te nedelje trudnoće. Nemojte se plašiti i bežati od ove intervencije - u Vašem je interesu. Pročitajte tekst: testiranje u trudnoći na sajtu.