Pošto dve god. ne ostajem trudna, a sve analize su u redu, interesuje me da li moja negativna krvna grupa može da utiče na to da teže zatrudnim i čula sam da postoje neke analize kojima bih mogla da proverim antispermatozoidna antitela i rubelu, valjda se to tako zove.
    Da li je moguće da moj suprug  i ja jednostavno ne možemo da imamo dece zajedno?

    Odgovoreno: 23. 10. 2008.
    • Krvna grupa nema veze sa tim. Mogu se ispitati antispermatozoidna antitela, to ćete uraditi u nekoj dobro opremljenoj laboratoriji. O ispitivanju bračnog steriliteta imate tekst na sajtu - tu su Vam dati protokoli ispitivanja oba partnera - pročitajte i krenite po protokolu. Rubella je ispitivanje antitela na boginje koje ste verovatno preležali u detinjstvu ili ste vakcinisani (nema veze sa sterilitetom).