Poštovani doktore,
    radila sam prvi ultrazvuk sa 12 nedelja i dobila sam rezultate, ali tek idem kod doktorice za par dana da ih čujem, jer živim u inostranstvu i nalazi su na engleskom, pa bi Vam bila zahvalna ako bi mogli da mi ih protumačite. Takođe sam radila analizu na daunov sindrom. Imam 26godina, prva trudnoća.
    Ovako piše u nalazima: Trisomi 21-1 in 881,Trisomy 18,13-1 in 1576. There is a single live intrauterine fetus.The placenta is developing posteriorly. Fetal heart activity present at 164bmp. Corpus luteum 2cm. Nuchal transluency 1.2mm. Blood test: Free B HCG 3.42 Mom, PAPP-A 0.67 MoM. This examination places the patient in the low risk range for fetal aneuploidy.
    Nadam se da sam napisala sve pravilno.
    Hvala puno i stvarno nam pomažete. Sve pohvale

    Odgovoreno: 22. 10. 2008.
    • Rizik za Daunov sindrom je 1:881, za trizomiju 18 i 13 1:1576, imate jedan plod u materici, a posteljica se razvija na zadnjem zidu. Vratno zadebljanje je 1,2mm, sve što ste uradili pokazuje da ste u niskom riziku za hromozomalne anomalije, odnosno prevedeno na naš jezik sve je ok - niste u riziku. Sve ste napisali ok.