Poštovani doktore,
    Koje su prve subjektivne tegobe poremećaja vaginalnog sekreta i koje količina sekreta pokazuje da je on pojačan. Da li pojačan sekret može biti simptom neke druge bolesti i koje su to najčešće i kako se leče?

    Odgovoreno: 22. 10. 2008.
    • Količina izgled i osobine sekreta su individualna karakteristika svake žene. Znaćete da je poremećen i pojačan kada počnete da primecujete nešto što do tada niste i kada počne da Vam smeta. Nije uobičajeno da sliva na veš, bar ne u velikoj količini i nije uobičajeno da ima miris. Ako ste primetili tako nešto što ranije nije bilo, onda posetite lekara. Pojačan sekret je znak infekcije, a leči se u zavisnosti od grupe, a za to morate da se obratite ginekologu.