Dobar dan  imam 33 god.dvoje dece i poslednjih god.veoma obilne menstruacije. Ovog meseca mi je zbog krvarenja radjena eks.kiretaza i rezultat je polypus endometrii.Sta tacno ta dijagnoza znaci, zasto dolazi do toga i kako se `leci`. Hvala Vam unapred. Pozdrav ......

    Odgovoreno: 27. 09. 2007.
    •

      Polip endometrijuma je posledica hormonske stimulacije (estrogenom ) i nije opasno stanje - ne treba da Vas zabrinjava. Leci se eksplorativnom kiretazom, a moze se ponoviti. Resenje za Vas je spirala Mirena (procitajte na ovom sajtu o njoj u odseku Kontracepcija)