Poštovani,
    Moj UZ nalaz glasi: uterus u AVF, 66x58x91, kavum prazan. U fundusu intramuralno miomatozni čvor 38x32. Levo subserozni čvor 30x27mm. Pre pet meseci mi je postavljena Mirena zbog obilnih krvarenja. Od tada nisam imala obilna krvarenja, ali imam skoro neprekidna krvarenja u tragovima. Ciklus mi se još uvek nije ustalio.
    Mišljenja lekara se razlikuju. Neki su za operaciju, dok drugi kažu da još nije za operaciju. Imam 35 godina i strašno se plašim operacije. S obzirom na ovakvo stanje da li ću ipak morati? Gde je najbolje da to uradim jer živim u malom mestu?

    Odgovoreno: 14. 10. 2008.
    • Moje mišljenje je da je rano za operaciju, i da je potrebno da se strpite još neko vreme što se tiče Mirene, koja je po meni u ovom trenutku pravi izbor za Vas. Dakle strpite se- za operaciju uvek ima vremena, a ako ipak odlučite da se operišete - neko veće mesto - ne znam iz kog dela Srbije ste (NIŠ, BGD, NS, KG...)