Da li je moguće da postoji koloidni (Mukoidni) karcinom klasa 5, kod 70 godišnje žene, bez uvučene bradavice i ikakvih promena na koži. Ona ima samo izraslinu veličine 2-3 sm.
    Molim Vas recite mi šta znači klasa 5, da li je možda greška u rezultatu sa biopsijom ili dijagnoza je tačna bez prethodne zdravstvene probleme i promene. Da li bi trebalo da uradimo ponovo biopsiju ili da uradimo tumor-markere? Da li klasa 5 znači da je karcinom već metastazirao? Da li da prvo proverimo da li postoje metastaze ili da odmah ode na operaciju? Koliko joj preostaje od života?
    Hvala Vam puno.

    Odgovoreno: 05. 10. 2008.
    • Moguće je sve što ste pitali- nije greška u biopsiji- dijagnoza je tačna- ne znači da je metastazirao-radi se o \"blažem\" obliku karcinoma. Konsultovan asist. dr A. Karanikolić- hirurg. Th-operativna.