Poštovani,
    Ciklus mi je izostao već dva meseca, a nemam simptome koji ukazuju na trudnoću. Nemam čak ni vidljive promene u organizmu, nemam stomačne probleme, niti glavobolje, ne masti mi se koža, pa me zanima da li je moguće da se to dogodilo zbog poremećaja nekog hormona? Jedino što mogu da napomenem jeste da sam dosta dugo bila pod sresom zbog posla, pa me zanima da li i to može biti uzročnik? Sve jedno razmišljam da posetim lekara, ali me zanima i Vaše mišljenje.
    S' poštovanjem,
    Marija Pesić

    Odgovoreno: 05. 10. 2008.
    • Moguće je da je stres doveo do izostanka ciklusa. Savet : 1. uradite test na trudnoću; 2. uradite hormon Prolaktin (hormon stresa) i 3. uradite ginekološki UZ i pregled. Navedenim će se ustanoviti uzrok i odrediti smernice eventualne terapije.