Imala sam kiretažu pre 8 godina, nije bilo dobro očišćeno, pa mi je rađena rekiretaža i nisam imala nikakvih problema. Sada suprug i ja želimo bebu i trudnoće nema. Išla sam na osnovne preglede i lekar kaže da je sve u redu sa mnom, a suprug ima loš spermogram.
    Interesuje me da li je moguće da i ja imam neke posledice zbog te kiretaže, s obzirom da nisam išla na detaljnije preglede?

    Odgovoreno: 05. 10. 2008.
    • U ovom trenutku spermogram je uzrok Vaše neplodnosti. Reintervencije posle pobačaja su relativno česte i uglavnom ne ostavljaju posledice. Direktan odgovor na Vaše pitanje dao bi HSG- kontrastno slikanje unutrašnjih genitalija i njihove prohodnosti, ali prvo sredite spermogram.