Molim Vas da mi odgovorite o čemu je reč na ovom nalazu moje ćerke: S0ALIVA E2 level is adequate and within range. SALIVA Free testosterone level is suggestive of current supplementation. If not supplemented, then suggestive of Polycystic Ovarian Syndrome, insulin resistance or fibroids SALIVA Result Range Estradiol (E2) 6.1 pmol/L Progesterone. 328.5 pmol/L Testosterone. 443.6 *h 25.0 - 190.0 pmol/L

    Odgovoreno: 05. 10. 2008.
    • Nivo estradiola (verovatno po metodi SALIVA) je u referentnim vrednostima. Vrednosti slobodnog testosterona ukoliko žena nije na terapiji, ukazuju na sindrom policističnih jajnika, insulinsku rezistenciju ili postojanje fibroida (mioma). Ostalo su vrednosti hormona koje su za I fazu ciklusa ok. Kod Vaše ćere se sumnja na PCOSy sindrom koga karakterišu: hronična anovulacija, polic. jajnici, gojaznost, pojačana dlakavost, hormonska nestabilnost, loša tolerancija šećera, retke menstruacije, sterilitet. Verovatno se radi o dijagnostici- niste naveli problem.