Poštovani doktore,
    zanima me dali antibiotici mogu da utiču na odlaganje menstruacije? Naime, imala sam anginu i prethodne dve nedelje sam pila antibiotike, a sada mi menstracija kasni već 4 dana (inače su mi ciklusi jako redovni i uredni, na 28. dan). Takođe me zanima, ukoliko sam trudna, da li upotreba antibiotika može da utiče na plod.
    Hvala!

    Odgovoreno: 05. 10. 2008.
    • Antibiotici ne mogu odložiti ciklus, ali bolest koju ste imali može uticati na kašnjenje. Uradite test na trudnoću- i znaćete na čemu ste. U ovom periodu u kome ste pili ab. nema štetnog efekta na plod, ukoliko dođe do trudnoće.