Poštovani,
    imam 30 godina i bolujem od cerebralne paralize. Zbog izraženog spazma u mišićima pila sam bensedin, jednu tabletu od 5mg dnevno. Pošto sam se udala, želim da imam i bebu, da li smem tokom trudnoće da koristim bensedin ili neki drugi relax lek?
    Hvala Vam

    Odgovoreno: 01. 10. 2008.
    • Poštovana,
      u prvom trimestru trudnoće poželjno je da ne uzimate lekove ako ne morate. Posle ovog perioda možete povremeno koristiti bensedin [najbolje je da obavite konsultaciju i sa svojim neurologom o drugim relax lekovima].