Poštovani,
    imam problema sa pojačanim sekretom. Smetaju mi vaginalne tablete koje u sebi sadrže jod, jer sam alergična na njih, pa mi je dr prepisala Fitovag. Dok koristim vaginalete sve je u redu, ali čim prestanem opet sve ide iz početka. Pokušavala sam sa raznim vaginaletama, ali sve bude u redu dok koristim vaginalete, a čim prestanem sa njima opet imam jako puno sekreta. Kontrolisala sam vag.bris i cer.bris i sve je u redu. Nemam peckanja, ali imam svrab i stalno imam osećaj suve sluzokože. Koristila sam Kansen krem za spoljnu upotrebu da bih sprečila crvenilo kože, ali sve je to kratkotrajno. Moja doktorica kaže da sam podložna po prirodi većem lučenju sekreta i da je sve to normalno. Međutim, čim imam pojačan sekret, osećam blagi svrab i imam crvenilo sluzokože. Higijenu održavam blagim intimnim kupkama sa smanjenom ph vrednošću.
    Kako da smanjim sekret i kojom kremom je najbolje da mažem spoljni deo vagine da ne bih imala crvenilo i suvoću.
    Hvala

    Odgovoreno: 01. 10. 2008.
    • Nema konkretne preporuke za takav problem- moraćete da sami nađete terapiju koja Vam odgovara. Probajte sa vaginaletama Hipervag (biljne s kantarionom); koristite tbl Laktogin oralni probiotik za vaginalnu upotrebu - po uputstvu duže vreme; 1-2 x nedeljno irigirajte se tantum rosom ili multiginom; spolja se mažite kremom Herbalm 2000(biljna) ili Ovestin(hormonska 2x nedeljno) ili makmiror kompleks} testirajte, pa šta bude najbolje, to upotrebite.