Poštovani,
    posle nezaštićenog odnosa uzela sam Postinor (u roku od 12 sati prvu tabletu i posle 12 sati od prve, drugu). Menstruacije su mi uredne (na 23-24 dana) i nisu obilne, obično samo jedan dan traje ozbiljnije krvarenje, mada i to ne tako obilno. Posle Postinora dobila sam menstruaciju 4 dana ranije od očekivanog termina, manje obilnu nego obično. Tog dana počela sam da pijem oralnu kontracepciju (Diane 35), po uputstvu - od prvog dana menstruacije.
    Interesuje me da li sam pravilno postupila, odnosno da li je trebalo sačekati očekivani (redovni) termin menstruacije, kao i da li mogu da smatram da sam zaštićena od trudnoće u ovom, prvom ciklusu utimanja oralnih kontraceptivnih pilula.
    Unapred zahvalna