Interesuje me šta znači rezultat: PA II grupa , prisutne retke diskariotične ćelije. Koilocitoza i hiperhromazije. Colpitis.

    Odgovoreno: 30. 09. 2008.
    • Pa II = oznaka grupe po Papa-Nikolau = uredan nalaz. Koilocitoza i hiperhromazija su uočene promene na ćelijama grlića, a koje su znak da je ćelija bila u kontaktu sa virusom. Savet: lečenje pojačanog sekreta i kontrola PA za 6 meseci. Ako opet bude bilo koilocitoze savet je ciljana biopsija.

Komentari na pitanje: #11777

    • Poštovani, ginekološki nalaz kaže papa II grupa inflamacija, grupa ćelija dubljih slojeva sa znacima hiperhromazije. Ponoviti pregled za 3-4 meseca. Šta raditi sa ovakvim nalazom, da li je potrebna neka terapija? Lep pozdrav.

    • Šta znaci dg: cervicitis chronica cum displasia epithelii planocelluari (cin 1-l-sil)?

    • Isti nalaz papa testa sam imala ali sam insistirala na biopsiji. Razultat biopsije je bio da imam ravne kondilome i l-sil odnosno cin i