Poštovani,
    u devetoj sam nedelji trudnoće. Na pregledu je (vaginalnom i ultrazvučnom) ustanovljena vitalna trudnoća. Uzet mi je i vaginalni bris i nađena mi je kandida. Lekar mi je prepisao samo jednu vaginaletu Lomeksin. Simptomi pre vaginalete su bili pečenje kože vulve i prema vagini, pogotovo ako duže sedim ili nakon i malo tokom mokrenja. Prvo sam mislila da se radi o bešici. Zato sam odradila sve analize urina i ultrazvuk bešike i bubrega i sve je bilo u redu. Uz to, pojavljivao bi se beli sekret. Nakon uzimanja pomenute vaginalete ujutro mi se pojavio jači sekret. Nakon toga se pečenje vratilo. Ginekolog mi je potom prepisao Nyistatin sedam dana. Jutro nakon vaginalete kad sam ustala isteklo mi je dosta žućkastog sekreta.
    Želela bih da znam da li je to posledica vaginalete ili bih ponovo trebalo posetiti ginekologa.
    Hvala!