Dragi dr,
    jako želim da dobijem blizance. Da li se nekom terapijom može uticati na njihovo začeće?

    Odgovoreno: 26. 09. 2008.
    • Materica žene predviđena je za jedan plod. Prirodnim putem višeplodna se trudnoća dešava 1 u 89 slučajeva. U lečenju steriliteta moguće je da se zbog hiperstimulacije jajnika (to se ne može kontrolisati) desi blizanačka trudnoća. Svaka blizanačka trudnoća je rizična sa mnogo aspekata, a poigravanje lekovima i prirodom ne samo da se ne preporučuje, već može biti i opasno. Zato poštovana, ne žudite za blizanačkom trudnoćom, jer to izgleda lepo samo spolja- ako Vam se desi prirodnim putem ok, ali juriti lekovima istu- nikako. P.S. Da li bi voleli da na istoj stolici sedite sa nekim 9 meseci?