Poštovani doktore,
    evo da iskorostim i ovaj način da nešto saznam,j er sam više i umorna od odlaženja ginekologu.S talno neke dijagnoze, a meni isto. U junu sam otišla doktoru, koji je obavio samo vaginalni pregled i ustanovio upalu jajnika. Primala sam 10 dana penicilin i geramicin. Tupi bolovi u donjem dijelu stomaka su nestali. Dao mi je kanesten mast i macmiror vaginalete i to je to. Ali, sledećeg mjeseca, meni opet krvarenje oko ovulacije i malo pred mentruaciju. Opet sam otišla istom doktoru...dao mi je antibiotike i još neke tablete i nije mi bilo bolje. Treći put odlazim kod njega i kaže da vadim nalaze, pa da vidi čta će. Naravno, promijenila sam doktora i otišla na pregled kod drugog, koji je i mojoj mami vodio trudnoću i na njega nema zamjerki. Elem...pregledao me vaginalno i sondom i rekao da govora nema o upali jajnika. Samo da je upaljena sluzokoža i da imam bakterija u mokraći. Dao mi je vaginalete neo-penotran, flazil tablete i pancef. To sam ispila, ali sad pred menstruaciju imam iscjedak boje kafe. Možda 3-4 dana prije menstruacije, pa više ne znam o čemu može da bude riječ.
    Unaprijed zahvalna.

    Odgovoreno: 15. 09. 2008.
    • Reč je o hormonski uslovljenom oskudnom krvavljenju, što se manifestuje braon iscedkom. Pred menstruaciju može doći do blagog popuštanja žutog tela i manifestacija koje imate- ništa opasno i zabrinjavajuće- svaka zena ima pravo na par nepravilnosti u ritmu, vremenu i količini trajanja ciklusa. Ako ova pojava postane pravilo terapija je medikamentozna nadoknada u drugoj fazi ciklusa (Primolut nor)- no za sada ništa. Naravno podrazumeva se da je nalaz na grliću i PA test ok.