Postovani, Lecimo se od steriliteta 4,5god.Ja imam 28 a suprug 27god.Od analiza sve uredno(suprug:spermogram,spermokultura,bris..kod mene hormonski status,analiza na viruse,hsg 2 puta radjen oba puta uredan,folikolimetrija odnosno ovulacija uredna...Ja i suprug smo zainteresovani za vantelesnu jer ne zelimo vise da cekamo.Nas doktor kaze da mi nemozemo dobiti uput tako da smo o svom trosku zakazali u GAK Novi Sad te su mi oni predlozili pre vantelesne histeroskopiju.Naravno prihvatila sam.Moj doktor se slozio nije protiv toga(zakazano mi je za septembar)ali on i dalje tvrdi da nemogu dobiti upute jer su mi svi nalazi uredni.A sta je sa uzrokom nepoznatog porekla?Koliko treba da prodje vremena ako nema uzroka a trudnoca ne dolazi da bi se dobio uput o trosku drzave?

    Odgovoreno: 24. 07. 2007.

    • Zaista ne znam iz kog grada ste, ali mislim da posle ovako intenzivnog lecenja apsolutno imate pravo na uput. Naravno histeroskopija je vazan korak i mozda onaj koji nedostaje i koji ce resiti Vas problem. Ukoliko tako ne bude moj savet je kontakt sa direktorom ustanove( u Vasem gradu) jer mislim da imate pravo posle 5 god. bezuspesnog lecenja. Pravila ne postoje vec procena Vaseg lekara i politike odgovorne ustanove.( U Nisu postoji komisija).