Dragi doktore,
    Radila sam analize na mycoplasmu, ureaplasmu i chlamydiu. Prisutna je bila ureaplasma ali sam nju uspešno sanirala. Na medicinskom fakultetu su urađene bakteriološke, parazitološke i mikološke analize i nalazi su negativni. Da li je moguće da se radi o leukoreji i da li policistični jajnici imaju bilo kakve veze sa mojim simptomima?
    Hvala puno.

    Odgovoreno: 03. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Leukoreja nije simptom bez uzroka. To je naziv za pojačanu vaginalnu sekreciju, a uzrok uvek postoji, samo za njim uvek do kraja treba tragati. Ne moraju uzročnici uvek biti bakterijske prirode, mogu to biti protozoe (trichomonas, leptotrix), virusi (genitalni herpes, hpv), ali i crevni paraziti koji tokom noći ležu jaja na međicu. Sve prekontrolišite, naročito ovo poslednje ako imate malu decu.