Poštovana,
    Analize hormona zbog pripreme za vantelesnu oplodnju su između ostalog pokazale visok TSH, bio je 7,1 zatim 8,6 a pre par dana 5,05. Međutim i antitela TPO su preko 600. Molim za Vaše mišljenje da li mi je potrebna terapija, i da li sa ovim nalazima mogu na vantel. Obzirom da znam da TSH treba da bude ispod 2, a dr. Kod koga sam bila nije mi dao konkretan odgovor. I prolaktin mi je bio visok, ali je sada u granicama. Ja doduše nemam izražene simptome, ali sam veoma zabrinuta.
    Hvala Vam unapred.

    Odgovoreno: 03. 08. 2009.
    • Poštovana,
      TSH Vam mora biti besprekorno regulisan ukoliko mislite da zatrudnite. Visoka tpo anititela ukazuju na prisustvo neke hronične infekcije (možda chlamyida). Prekontrolišite sve ali pouzdanim metodama, jesu skupe, ali Vam možda pomognu (pcr testovi). Srećno na vantelesnoj.