Poštovani,
    Nakon porođaja i isteka perioda od šest nedelja ponovo sam stupila o odnose sa mužem. Problem je u tome što su odnosi postali bolni, odnosno ne možemo ih imati do kraja. Ne znam da li ima neke veze sa tim, ali krvarenje koje je bilo prestalo nakon četvrte do pete nedelje, ponovo se javilo. Nije obimno, ali javlja se nekih par dana unazad. Završne dijagnoze na otpusnoj listi su: partus a tempore, episiotomia, revisio cervicis uteri et vaginae, ruptura cervicis bil, suturae.
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 29. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Moguće je da su i bolni odnosi i krvarenje posledica ušivene rane od reza pri porođaju, ali je moguće da postoje i drugi problemi, zato nemojte očekivati da Vam se na neviđeno postavi dijagnoza, već se javite svom lekaru i pregledajte se. Svakako Vam je sada već vreme za pregled. U odnose niste ni trebali stupiti pre obavezne kontrole 6 nedelja po porođaju.
      Pozdrav.