Poštovana dr,
    Na prijedlog mog ginekolga sam nakon papa testa gdje mi je utvrđen cin i uradila biopsiju koja je pokazal cin III. Ginekolog mi je savjetovao da se podvrgnem konizaciji što sam i učinila. Nakon konizacije, je urađen histopatološka analiza konizata koja je pokazala da je na jednom dijelu ivica konizata zadržan cin III. Molim Vas, da mi odgovorite šta dalje da radim budući da hirurg koji je radio operaciju predlaže histerektomiju. Da li je moguća da se uaradi rekonizacija pošto je konus vrlo plitak.
    Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 29. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Moguće je odraditi duboku konizaciju ili čak tzv amputaciju grlića bez vađenja materice. Možda ipak Vaš lekar zna nešto više o Vašem slučaju kad Vam sugeriše tako radikalnu operaciju na cin III.