Poštovana,
    Juče sam bila kod ginekologa sve je uredu sem što je primjećena cista horioidnog pleksusa lijevo promjera 6mm. Svi nalazi do sad su bili uredu kao i double test u 7. mjesecu sam trudnoće. Doktor je rekao da ništa nije strašno samo da je za praćenje, interesuje me koliko je to opasno za bebu i ostavlja li posledice?
    Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 30. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Ciste horioidnog pleksusa normalne su do 24. Nedelje trudnoće, kasnije mogu i ne moraju ostavljati bilo kakve posledice po plod. Spadaju u tzv. minor malformacije koje mogu ukazati, ali i ne moraju na neki genetski sindrom. Vaš ginekolog je najbolje upućen u Vaš slučaj pa mislim da bi bilo najbolje da se konsultujete sa njim.