Poštovana,
    Imam pojačan sekret od svoje 9. godine. Uradila sam analize i potvrđena je candida. Međutim, pre par meseci sam ponovila analize i nalaz je normalan sa tim što je moje stanje po pitanju oticanja i kozistencije sekreta nepromenjeno. Svrab se ne pojavljuje, niti bolovi, ciklusi su uredni, ne bolujem od dijabetesa niti sam hiv pozitivna. Nijedna pripisana terapija mi nije pomogla. Pomozite, molim Vas.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 30. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Da li ste radili baš sve analize: cervikalni bris na bakterijsku i mikološku kulturu, bris na mycoplasmu, ureaplasmu, chlamydiu, genitalni herpes, čak i humani papiloma virus. To što sekret imate od 9. godine (i što ste ga verovatno dobili preko predmeta zajedničke upotrebe od članova svoje porodice), ne znači da sem gljivica niste mogli dobiti i nešto drugo. Nešto tome mora biti razlog (čak i crevni paraziti hoće da daju pojačan sekret, jer se jaja parazita u toku noći izlučuju u blizinu vaginalnog otvora).
      Pozdrav.