Pitanje za dr. Mitreski. Molim da mi protumačite dijagnozu eksplorativne kiretaze>materijal nereprezentativan za ph analizu, samo krv i minimalne tračice skvamoznog epitela bez znakova atipije. >kolposkoski pregled grlića materice b. O kao hp analize istog. . Pacijentkinja u postmenopauzi od 2002. G. U periodu od 2002 do 2005 bila na supstitucionoj hormonskoj terpiji. Debljiina endometrijum 1, 5-2 mm. U periodu od septembra 2008 do maja 2009. Tačkasto krvarenje povremeno od septembra 2008. G u količini od jedne crvene kapi krvi jednom dnevno, pre kireataže na svaka tri meseca, posle iste koja je obavljena u aprilu 2009. Tačkasto krvarenje u dva navrata u aprilu i maju 2009. Ista količina i boja. Da li treba uraditi jos neke analize i koje ili treba ponoviti kiretažu, budući da materijla prilikom prve nije bilo dovoljno? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 08. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Koliko sam shvatila tackasto krvarenje vam se pojavilo samo jos u maju prosle godine neposredno iza kiretaže i od tada ste mirni. Ako nema krvarenja samo se redovno kontrolisite na svakih 6 meseci, pratite debljinu sluznice i radite briseve. Ako je debljine sluznice preko 4, 5 mm, obavezno ponovite intervenciju. Ako i dalje krvarite tragajte za uzrokom.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #34318