Postovani, imam 36 godina, dvoje dece (15 i 11 godina) i pre 7 godina operisala sam levi jajnik i izvestaj o rezultatu klinicko-patoloskog pregleda je bio sledeci: amputirana tuba duzine 6cm zajedno sa cisticno izmenjenim ovarijumom koji je prom. 7x4x3 cm. Sadrzaj cisticnih formacija u ovarijumu je serozno mucinozni i u najvecoj cisti koja je prec. Do 6cm je hemoragican. Poslednji izvestaj ultrazvucnog pregleda je sledeci: uterus u avf 74x58x42 endometrijum 5, 5 mm, lo nedostaje. Do= 39x25 sa anehogenom senkom 18x12 i heterogenom senkom 20x15 (cista ispunjena guscim sadrzajem) debljine septe do 5mm. C. Douglasi- bez slobodne tecnosti uzimam diane 35 vec pet meseci i ciklusi su mi uredni (pre toga ciklus mi je trajao 23 dana) . Imam kontrolu za 3 meseca. Molim za vase misljenje i savet. Pozdrav

    Odgovoreno: 08. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Nalaz vam je dobar, imate tu jednu manju cistu koju treba kontrolisati, a ako raste obzirom na ph nalaz posle operacije, možda ćete morati i njega da operišete. Mislim da su male šanse za to i da bi terapija koju koristite trebalo da blokira rast.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #34314

    • Zanima me posto mi je receno da imam miom na levom jajniku interesuje me koliko moze biti opasno i jos jedno pitanje da li ranica na grlicu materice moze da nestane sama unapred hvala.