Poštovana,
    Urađena mi je kiretaža pre dve nedelje pošto je doktor na ultrazvuku ustanovio missed abortion (8 nedelja trudnoće), posle kiretaže materijal je poslat na hp i genetsku analizu. Genetska analiza je pokazala da je bio u pitanju Edvardsov sindrom. Inače to mi je drugi pobačaj u roku od tri meseca. Uzrok prvog nije pronađen. Zanima me koje analize treba da uradim pre sledeće trudnoće kolika je mogućnost da se to ponovi?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 20. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Trebate uraditi torch, igg antitela na adeno, coxackiae, parvo virus iz krvi, ako i kariotip oba partnera, briseve: vaginalnog sekreta, cervikalnog sekreta na bakteriološku i mikološku kulturu, myco i ureaplasmu, chlamydiu, genitalni herpes (tip2 virusa), ispitivanja u pravcu urođenih ili stečenih trombofilija, a ukoliko je sve to negativno i imunološke testove. Krenite od ovih nalaza i sve što ne valja izlečite.