Poštovana,
    Imam 20 dana do porođaja, manjak plodove vode i težak stepen anemije. Manjak gvožđa i hemoglobina. Koje su najbolje mere koje mogu sad da preduzmem da zaštitim plod? Da li mogu kroz ishranu i unos tot-heme da vratim normalnu količinu gvožđa?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Vrednosti gvožđa i hemoglobina niste naveli. U svakom slučaju terapija koja Vam je data trebalo bi da je adekvatna. Ukoliko to nije dovoljno postoje i preparati gvožđa za intravensku primenu kojima se može pojačati njegov unos.