Poštovana dr,
    Pila sam pilule za kontracepciju 4 godine i sad sam rešila da napravim pauzu od par meseci. Koliko je potrebno da se uspostavi ponovo funkcija jajnika da bih vodila računa o ev. trudnoći? Imam 40 godina. Prešla bih ev. na mirenu ali imam veliki miom?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Možete ostati trudni čim prekinete terapiju. Što se tiče mirene, ona i jeste predviđena za slučajeve kao što je Vaš, kako bi smanjila menstrualna krvarenja. Problem može biti lokalizacija Vašeg mioma, jer ukoliko je blizu šupljine materice može je deformisati, pa se spirala ne može aplikovati. Ako to nije kod Vas slučaj, spirala će Vam odlično odgovarati.
      Pozdrav.