Poštovana!
    Bakteriološki i mikološki pregled vaginalnog brisa pokazao je prisustvo bakterije e. coli i candide spp. Osetljiva na pipemidinsku kiselinu i Norfloksacin, na ostale antibiotike rezistentna. Pre tri dana otpočela sam terapiju pancef 400mg zbog cistitisa, pa me interesuje kako treba da nastavim lečenje na osnovu ovih rezultata (da li treba da primenim neke vaginalete). Pijem i lactogyn. Takođe me interesuje da li i suprug treba da nešto iskontroliše, s obzirom da mi se cistitis javio dva puta za mesec dana.
    Unapred se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 20. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Terapiju pancefom prekinute (jer je bakterija rezistentna), pa pređite na nofocin 3x1 tbl. 10. Dana, a iza toga pipem 3x1 još 10 dana uz nistatin 3x1 sve vreme uzimanja antibiotika. Terapiju treba da pije i suprug uz 2 l uvinog čaja, ili čaja od brusnice ili nevena.