Poštovana,
    2002. god. imala sam vanmateričnu u levom jajovodu koja je rešena laparoskopski sa mtx. Hsg posle toga rađena, bila je uredna, tube prohodne. 2005. god. Rodila sam devojčicu. Sada opet pokušavam da zatrudnim, imam nezaštićene odnose. U Aprilu mesecu imala sam blithed ovum, išla sam na kiretažu. Imala sam dve uredne menstruaciju posle toga, 22.06. poslednju. Sada osećam povremene bolove u levoj polovini stomaka, otprilike u predelu jajnika, pulsirajuće ne jake, koji me podsećaju na vanmateričnu trudnoću opet. Moje pitanje je da li da sačekam termin sledeće menstruacije ili da se i ranije javim ginekologu (moja dr. je na godišnjem) do 03. 08.
    Hvala.

    Odgovoreno: 20. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Uradite test na trudnoću, pa ako je pozitivan nemojte čekati Vašeg lekara već se javite ranije na pregled. Prekontrolišite briseve: cervikalni bris na bakteriološku i mikološku kulturu, myco i ureaplasmu, chlamydiu, genitalni herpes, koji mogu dovesti do upale koja može rezultirati kako uginutem ploda ili poremećajima trudnoće kakav je blighted oovum, ali i stvaranja priraslica na jajovodima, koje mogu dovesti do vanmaterične trudnoće.