Poštovana,
    Molim Vas da mi pomognete u vezi leka za odlaganje ciklusa, oligometril. Trebala bih 18.08. da putujem na more, a očekivani datum početka ciklusa je 21.08. Kako se taj lek koristi, da li izaziva nekakve posledice i da li je štetan. Imam dvoje dece i ne bih volela da ga koristim ako će se javiti posledice nakon njegovog korišćenja.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Ne bi trebalo da imate bilo kakvih problema. Orgametril se pija 2x1 dnevno tbl. (obratite pažnju ako imate proširene vrene, da istovremeno koristite i niske doze aspirina ili andola za prevenciju komplikacija) s tim što se počinje u drugoj polovini ciklusa najbolje nekoliko dana pred početak narednog krvarenja i pije se dokle je potrebno da se odloži krvarenje.