Postovani doktore molim vas za misljenje, trudna sam, trenutno u 18 nedelji i danas su mis tigli rezultati torch-a (ako ne gresim u nazivu) i jako sam zabrinuta posto mi u nalazu pise da se javim epidemiologu i samim tim znam da nesto nije uredu. Molim za tumacenje cytomegalo igg 120 u/ml (neg <25) cytomegalo igm <10u/ml (neg <10) herpes simplex tip 1 igg 2. 82 (neg <0. 8, poz >1. 1) herpes simplex tip 1 igm <0. 8 (neg <0. 8) rubella igg <0. 85 (neg <0. 85) rubela igm <0. 8 (neg <0. 8) toxoplasma gondii igg <0. 8 (neg <0. 8) toxoplsama gondii igm <0. 8 (neg <0. 8) sve sam prepisala i molim vas za odgovor jer ovo mi je stota komlikacija za ovih 18 nedelja i zaista sam isprepadana. Ovo mi je prva trudnoca i imam 28 godina, nisam bolovala od nekih tezih bolesti unapred hvala na odvojenom vremenu

    Odgovoreno: 08. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Imate povisen titar antitela na citomegalovirus koji sam za sebe ne mora da znači trenutno nista, ponovite n alaz za 3 nedelje od prethodnog, pa ako je titar 4 puta manji ili veći od ovog koji vam je nadjen onda ste imali skoriju infekciju, a ako je nalaz neizmenjen onda se ne morate brinuti. Osim toga imate i infekciju genitalnim herpesom, koju treba lečiti, a ukoliko bude pozitivna u poslednjem mesecu trudnoće porođaj treba završiti carskim rezom.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #33912

    • Postovana, imam dvoje djece rodjeno carskim rezom, i imam zelju za trecim djetetom. Kakvo je vase misljene o trecoj trudnoce. Unaprijed zahvalna.