Poštovani,
    već drugi put mi se dešava da umesto normalnog, žućkastog imam braonkasto-crvenkast sekret. Za prvi put se ne sećam najbolje, ali drugi put je to bilo par dana pre početka ciklusa. O čemu se radi? Da li to možda može da ima veze sa tim što nemam baš uvek redovnu stolicu (nekad prođe po 2-3 dana da se ne praznim, ali ne često).
    Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 18. 06. 2009.
    • Poštovani,
      morate najpre utvrditi da li je braonkast iscedak poreklom iz vagine ili je posledica rascepa u analnoj regiji zbog tvrde stolice. Ako se radi o vaginalnom krvarenju koje je oskudno pred početak ciklusa verovatno imate neku vrstu upale ginekoloških organa, pa tražite uzrok brisevima: vs, cervikalni bris na bakterijsku kulturu, bris na chlamydiu, uireaplasmu, mycoplasmu i herpes virus tip 2 (genitalni). Moguće i da imate neku vrstu oštećenja grlića, ili cistu na jajniku. Posetite ginekologa.