Poštovani,
    imam 54 godine, i dvoje odrasle dece, normalnu kilažu. Već 5 godina sam u postmenopauzi. Dve godina sam bila na hrt-climen za koje vreme sam imala potpuno normalan ciklus, a nakon te dve godine sam još oko 6-7 meseci koristila menosoyu i oesterofakt. U septembru mesecu 2008 mi se prvi put pojavila kap krvi na vešu, i nakon toga ista epizoda se pojavljivala na svakih tri meseca. U više navrata, 5 puta, sam radila tvs i svaki put mi je endometrijum bio 2mm. A takođe i papanikolau test kao i kolposkopiju, sve sa urednim nalazom. Kako se spotting pojavio i treći put, u gak-u mi je urađena 14.4.2009. eksplorativna kiretaža, biopsija cerviksa, kao i kiretman cervikalnog kanala sa nalazom: 1. Dva tkivna uzorka cervuksa obložena skvamoznim epitelom bez znakova atipije. 2. Materijal vrlo oskudan i nereprezentativan za ph analizu: samo krv i retke minimalne tračice odljuštenog skvamoznog epitela bez znakova atipije. Nakon tog ponovo mi se pojavila tačkica krvi na vešu prvi put 25.5.09 a drugi put 16.6.09. Lekar koji mi je pogledao nalaz mi je samo zakazao ultrazvučni pregled u septembru. Molim vas za što je moguće brži odgovor, jako sam zabrinuta
    Hvala

    Odgovoreno: 17. 06. 2009.
    • Poštovani,
      koliko shvatam iz vaših nalaza sa vama je ginekološki sve u redu. Krvarenje koje opisujete može biti i iz analnog orvora ili mokraćnog kanala. Možda imate neki kamenčić u mokraćnim putevima. Uradite nalaz urina, posetite urologa i gastroenetrologa ili abdominalnog hirurga.