Dobar dan,
    za poslednje 2 god. imala sam 2 spontana pobačaja, sada sam u 9 nedelji trudnoće pijem utrogestan i folan. Dobro se osećam. Međutim brine me oblik meška koji kako kaže doktor nije okruglog oblika već je nekako izdužen? Srčane reakcije su uočene i plod se dobro razvija. Najviše me plaši taj oblik meška?
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 18. 06. 2009.
    • Poštovani,
      oblik meška zavisi od tonusa materice, možda imate kontrakcije, pa vam treba podrška progesteronskim preparatima. Možda, pošto ste već imali 2 spontana pobačaja, da uradite testove na urođene i stečene trombofilije i briseve, naročito na chlamydiu i bris na genitalni herpes, mada i drugi uzročnici mogu dovesti do spontanog pobačaja, kariotip (i partner), torch, ako se vašem ginekologu čini da nešto nije u redu.