Imam jako nizak progesteron, zbog čega dolazi do smanjenja i utiče li njegova smanjenost na ovulaciju?
    Hvala

    Odgovoreno: 18. 06. 2009.
    • Poštovani,
      naprotiv, progesteron je hormon koji se stvara u žutom telu jajnika tek po ovulaciji. Njegov manjak je znak izostanka ovulacije, pa je potrebno da se taj problem lekovima reguliše, ali se za takvu terapiju, pošto mora da se nadzire, morate obratiti svom ginekologu, uz prethodno odrađivanje kompletnog nalaza hormona jajnika, hipofize i štitne žlezde.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #31546