Poštovani,
    imam dugogodišnji problem sa 6 grupom v. S koja je par godina bila normalizovana i ponovo se pojavila. Naime pored opersiane (laserski radjeno) ranice na grliću materice sa nepunih 20 i imanja hpv infekcije tj kondiloma opravdan je i ovaj moj strah. Pored toga što sam paničar zbog svega i prilikom bilo kakve promene u v.s  ja trčim kod lekara. I trudim se da vodim računa o svom zdravlju. Nisam bila skoro godinu dana pregledu i poslednja dijagnoza je bila ponovo 6 grupa v.s . Uz terapiju kansen vaginalna krema, redukovanja ishrane ispiranje itd. Sada imam isti problem već par meseci pojačan sekret ali sada u obliku grudvica beličaste boje kao male loptica od brašna - tj testa grudvice, znate na sta mislim. I to mi se desava kada koristim pumpicu za ispiranje najčešće 2-3 puta nedeljno, rastvor (čajevi jači, žalfija, hajdučka trava, neven, kamilica sa malo sode bikarbone itd) da te grumeljice ispadaju i u unutrašnjosti ih ima podosta. Napominjem da ranije kad pristupim ispiranju sve se smiri i normalizuje medjutim sada u poslednjih 6 meseci stanje se ne menja grudvica ima kako ima. Ne primećujem neku normalizaciju u odnosu na ranije. Pored toga svrab me i peckanje uhvati s vremena na vreme i jači svrab u predelu ulaza u vaginu. Zbog lenjosti i finansijske situacije i opšte situacije u zdravstvu nikako da odem kod lekara. Plašim se da nije nešto ozbiljno. Nisam rađala niti imala abortuse itd. menstruacija redovna, na 24-28 dana. Odnose nemam već 9 meseci
    Hvala u napred

    Odgovoreno: 18. 06. 2009.
    • Poštovani,
      beličaste grudvice prisutne su u vodnjikavom sekretu i kod infekcije E.Coli (uradite cervikalni bris na bakterijsku kulturu) , ali i kod kombinovanih infekcija gljiva i drugih bakterija. Uradite sve: bris na chlamydiu, mycoplasmu, ureaplasmu. Proverite da vam ponovo ne izbijaju kondilomi (oni se mogu javljati i u vagini). Nemate opravdanja za izostanak posećivanja lekara. Vaše genitalno zdravlje treba da vam je najpreče, jer se dugotrajne infekcije šire naviše i dovode do upale jajovoda i jajnika, pa usled sekundarnog stvaranja priraslica zbog infekcije, može doći do "začepljenja" jajovoda i trajnog steriliteta, a onda vam predstoji ili operativna rekonstrukcija jajovoda ili vantelesna oplodnja koja nimalo nije jeftina.