Poštovani,
    zanima me šta znači žuti vaginalni sekret neprijatnog mirisa, i ponekad praćen svrabom u predelu genitalija? Takođe, loš nalaz mokraće, sa povišenim leukocitima 30-40.
     Hvala unapred!

    Odgovoreno: 18. 06. 2009.
    • Poštovani,
      neprijatan miris je najčešće posledica infekcije trichomonas vaginalisom, leptotrixom ili anaerobnim bakterijama. Leči se orvagyl tbl. 2x400 mg tokom 7-10 dana (oba partnera) + orvagyl vag glob ili macmiror vag glob. Ali, nekada i druge infekcije mogu biti neprijatnog mirisa (npr E.Coli itd). Uradite urinokulturu, vs, cervikalni bris, pa se lečite prema uzročniku.